Тренінг в рамках районного педагогічного хакатону «Освітні технології: компетентнісний підхід у навчанні»

“…Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній. Він повинен бути активним, комунікабельним, динамічним, працездатним, вольовим, впевненим у собі, толерантним, високо компетентним і творчим».

А.Дістервег

 

  26 березня 2019 року на базі Раківчицького ліцею відбувся  тренінг в рамках районного педагогічного хакатону «Освітні технології: компетентнісний підхід у навчанні», учасниками якого були заступники директорів з навчально-виховної роботи під керівництвом завідувача методичним центром управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА Світлани Стадник. Тема тренінгового заняття «Організація методичної роботи в умовах реформування освіти». Тренінг проводили методисти ОІППО Алла Дутчак та Галина Пониполяк – тренери-модератори з високим рівнем соціального інтересу, з бажанням і здатністю навчати інших.

  Заняття розпочалося зі знайомства «Моя маленька таємниця». Далі учасники хакатону говорили про перспективи освітньої реформи, переглянули та поділилися враженнями від продемонстрованих  відеороликів, що торкалися підходу до системи навчання і виховання   дітей , зокрема  у школах США.

  Учасники тренінгу активно працювали в  творчих  групах , кожна з яких протягом усього заняття була активним фасилітатором виконання запропонованих видів діяльності, що стосувалися питань Концепції «Нової Української Школи», організації методичної роботи в умовах реформування освіти.

Планування і здійснення освітнього процесу, узагальнення власного педагогічного досвіду через створення електронного портфоліо, інституційний аудит, академічна доброчесність, Положення про наставництво, шляхи підвищення педагогічної кваліфікації, емоційний інтелект, компетентності педагога,  нормативно-правова база НУШ, 10 ключових компетентностей учня нової формації – про все це і не тільки говорили учасники тренінгового заняття.

  За допомогою інфографіки, завдань на встановлення відповідності, «Конференції партнерів», «Кола ідей» присутні мали змогу висловити свої ідеї стосовно наскрізних вмінь і навичок сучасного вчителя,  ще раз вивели вже відому формулу НУШ.

  Інтерактивна вправа «Міст у майбутнє» – як підсумок хакатону з питань організації методичної роботи в умовах реформування освіти.

  Педагогічний хакатон «Освітні технології: компетентнісний підхід у навчанні»  проходить протягом цього тижня для керівників та педагогічних працівників ЗЗСО району. Така педагогіка партнерства сприяє саморозвитку та самовдосконалення вчителя нового покоління – вчителя-модератора, вчителя-фасилітатора, вчителя-тьютора, вчителя-коуча, вчителя-ментора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *